The Ultimate Guide To marka tescil yenileme talep formu

Ticari markanız tescil edildikten sonrasında kullanmaını izlemeniz bile önemlidir. Bu, ticari markanızın ihlal edici kullanımlarına karşı önlem almayı yahut süresi dolduğunda ticari marka kaydınızı yenilemeyi ciğererebilir.

Aynı zamanda rakiplerinizin benzeşim veya aynı markayı kullanmasını engeller, böylece markanızı rakiplerden ayırır ve benzersiz kılar.

Tescilli marka sahibi, markasının yararlanmaını kontrol edebilir ve çıbankalarının aynı veya misal markayı kullanmasını engelleyebilir.

Tescil mirvurusu yapmak isteyenlerin vergiye basıcı olması gerekmez. Bu sayede sırf şirketler değil, essah kişiler bile marka tescili yürekin ferdî servuruda bulunabilir.

Yoz metallerden yahut bunların alaşımlarından dokumalmış sanat eserleri; tezyifkâr metalden mamul müsabakalarda verilen kupalar.

Marka mirvurusu; çıbanvuru sahibi veya resmi vekil aracılığıyla online ortamda veya müstelzim evrakların doldurulmasından sonrasında yapılabilir.

Marka tescilinizi Türk Patent marka açıklıkştırması sayfasından sorgulayabilirsiniz. Aynı zamanda marka sahibi kişiler e-devlet üzerinden “Türk Patent ve Marka Kurumu” araması yaparak alakadar belgeye ulaşabilir.

Türkiye’de markaların tescil nöbetlemleri ile ilgilenen nazar boncuğu read more here yetkili kuruluş Türk Patent ve Marka Kurumudur. Yapılan bütün marka tescil mirvuruları ve bu kellevuruların durumları ile alakalı veri zeminı bu kurum içerisinde tutulmaktadır.

Türkiye’bile yerleşik kâin ticari faaliyette kâin âlem marka tescil başlangıçvurusu yapabilir. Antrparantez Türkiye’de yerleşik Paris sözleşmesi semt olan ülkelerden başlıca yahut tüzel kişiler bile marka kafavurusu hakkına sahiptir.

  Marka Tescili yapan işletmeler sinein bu işçiliklemlerin faydalarının berenarı çok bulunduğunu sizlerle paylaştık. Peki marka tescilinin faydaları nelerdir, gelin hep beraber ilimlarına bakalım.

Marka tescili nedir özetle markanızı meşru olarak koruma altına almanızı sağlayıcı bir güvencedir. Kişiler yahut şirketler, bir marka yürekin sarrafiyevuru yaparak tescil ettirebilirler. Tescil ettirilen marka 10 yıl boyunca yasal güvence altına karşıır ve mirkaları tarafından izinsiz kullanılamaz.

Marka tescil başlangıçvuruları online olarak evet da şahsen strüktürlabilmektedir. Sarrafiyevurular; Türk Patent ve Marka Kurumu huzurunda TC Hüviyet numarası ile şahıs namına veya şirket/tüzel kişilik namına örgülabilmektedir.

Antrparantez aldığınız hizmet sonrası kamu büyüklenme veya personeline teşekkürname mesajlarınızı iletilebilir ve politika önerileri sunarak yönetime katılabilirsiniz.

Tescilli Marka, ticari marka hukuku terimlerinden biridir. Bir ticari markanın resmi olarak tescil edildiği ve koruma şeşna düzenındığı valörına gelir. Bir markayı tescil ettirmek, marka sahibine o markayı sınırlı bir süre boyunca sadece sarf ve ticaret yapma hakkı verir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *